Při nákupu nad 1500,- Kč DOPRAVA ZDARMA!

Čaj Althaus, černý, sypaný - Assam Meleng 250g/balení

Kód: NK1100
554 Kč / ks 221,60 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
3.8.2021

Vychutnejte si silnou a kořenitou chuť tohoto čaje ze Severní Indie. Nejlépe chutná s mlékem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Assam Meleng

Vychutnejte si silnou a kořenitou chuť tohoto čaje ze Severní Indie. Nejlépe chutná s mlékem.

Obsah balení: 250g sypaný čaj

ASSAM:

Assamská oblast v Indii je největší oblastí pěstování čaje na světě. Vlhké a tropické klima vytváří čaj známý pro jeho silnou a sladovou charakteristiku, který lze dobře kombinovat s mlékem a cukrem. ALTHAUS nabízí dvě směsi Assam, které jsou vysoce kvalitní: Golden Assam Sankar FTGFOP a Assam Meleng.

Černý čaj:

Když lidé obecně mluví o čaji, nejčastěji se jedná o černý čaj. Hlavní čaj, smetanový čaj, ledový čaj nebo odpolední čaj. Černý čaj je standardem v mnoha případech týkajících se čaje. Některé z nejpopulárnějších směsí na světě, English Breakfast a Earl Gray, jsou vyrobeny z listů černého čaje. Černý čaj má obvykle větší trpkost a hořkost než zelený čaj, ale pokud se vaří správně, měl by být jemný a aromatický.

Uvařený černý čaj má barvu měděnou, po hnědou až tmavě červenou a jeho chuť může být jak hořká, tak i sladká, v závislosti na tom, jak dlouho byl oxidován a jakým způsobem byl tepelně zpracován. Černý čaj má obvykle větší trpkost než zelený čaj, ale pokud se vaří správně, měl by být jemný a aromatický.

Černý čaj se pěstuje a zpracovává po celém světě v různých zeměpisných oblastech a podnebí. Tři z největších producentů černého čaje dnes jsou Indie, Srí Lanka a Afrika. Polovina světové produkce čaje pochází skutečně z Indie. 

Sypané čaje:

Nejlepší způsob podávání čaje je takzvaný «à la carte». Jedině tak pečlivě vybrané čaje ve své nejčistší formě rozvinou svou plnou vůni - ať už v sítku nebo papírovém filtru. Pro čajové nadšence je absolutní nutnost nechat listy rozvinout a volně se pohybovat.

Něco o společnosti ALTHAUS:

Zkušenosti jsou cenné. Odrážejí čas, oddanost a vášeň. ALTHAUS je mladá společnost, jejíž čajoví specialisté mají více než 60 let zkušeností. Na základě svých znalostí dlouhých tradic čajových kultur z celého světa vyvinuli němečtí, ruští a američtí odborníci současné čajové koncepty.

Ralf Janecki je mezinárodně uznávaný čajový degustátor, jehož láska a vášeň pro čaj jsou základem jeho úspěchu. Pečlivě vybírá čaje ALTHAUS, vytváří nové směsi a kultivuje intenzivní vztahy s preferovanými výrobci a obalovými společnostmi. Je podporován mezinárodním týmem, který se považuje za velvyslance moderní čajové kultury: mladý, otevřený a plný kosmopolitní atmosféry.

ALTHAUS kombinuje požadavky na nejvyšší kvalitu produktu s moderními výrobními metodami, starými čajovými tradicemi s překvapivě novými složeními čaje a atraktivním designem za neuvěřitelnou cenu.

Odborníci na čaj ALTHAUS kombinují své rozsáhlé znalosti o nejlepších čajových regionech se smyslnou odborností a kompetentním posouzením kvality produktu. Jejich skvělé chápání citlivého míchání je vyjádřeno v dokonale vyvážených a inovativních odrůdách čaje, které si lidé z celého světa užívají.

Naši odborníci hodnotí směsi ALTHAUS nejen podle pozemků a oblastí, kde čaj roste, ale také podle vůně, barvy, vzhledu a chuti čaje. Ochutnávka a testování všech složek, stejně jako míchání, je vysoce komplexní proces, který je intenzivně kontrolován.

ALTHAUS ví, že k čistému požitku čaje přispívá mnoho faktorů, a proto se při pravidelných návštěvách upřednostňovaných pěstitelských oblastí snažíme každé věnovat individuálně, což nám pomáhá navazovat prosperující vztahy s nejlepšími čajovými plantážemi na světě. Naši důvěryhodní partneři importují čaje, které jsme si pečlivě vybrali. Poté jsou všechny procesy rafinace prováděny v Německu pod naším přísným dohledem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.