Při nákupu nad 750,- Kč DOPRAVA ZDARMA!

Čaj Matcha Pure Ganjitsu Matcha

Kód: NK1511
959 Kč –18 %
MATCHA Ganjitsu
959 Kč –18 % 789 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Matcha je unikátní japonský zelený čaj, jehož sklizeň a výroba se výrazně liší od jiných zelených čajů. 150g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čaj Matcha Pure Ganjitsu Matcha

Matcha je unikátní japonský zelený čaj, jehož sklizeň a výroba se výrazně liší od jiných zelených čajů. Keře Matchy se zastiňují 4 týdny před sklizní. To vede k intenzivnímu zvýšení biologicky aktivních látek, především chlorofylu a aminokyselin. Čajové lístky se sbírají během května. Poté projdou parou, suší se a třídí. Zbude nejčistší a nejkvalitnější část lístku, která je namleta na granitových kruzích na jemný prášek. I samotný název Matcha poukazuje na tuto techniku, neboť znamená „mletý čaj“.

 

Více o čaji Matcha

Stejně jako zelený čaj, Matcha pochází z rostliny Camellia sinensis. Pěstuje se však jinak a má jedinečný nutriční profil. Zemědělci jej pěstují zakrytím čajových rostlin 20–30 dní před sklizní, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření. To zvýší produkci chlorofylu, zvyšuje obsah aminokyselin a dává rostlině tmavší zelený odstín. Jakmile jsou čajové lístky sklizeny, stonky a žilky se odstraní a listy se rozemelou na jemný prášek známý jako Matcha.

Matcha obsahuje živiny z celého čajového lístku, což má za následek větší množství kofeinu a antioxidantů, než je tomu u zeleného čaje. Studie Matcha a jejích složek odhalily řadu výhod, které ukazují, že má pozitivní vliv na játra, zdravé srdce a dokonce pomáhá při hubnutí.

Zde je 7 zdravotních výhod čaje Matcha, které jsou vědecky doložené:

1/ Vysoký obsah antioxidantů

Matcha obsahuje koncentrované množství antioxidantů, které mohou snížit poškození buněk a zabránit chronickým onemocněním.

2/ Může pomoci chránit játra

Některé studie prokázaly, že matcha může zabránit poškození jater a snížit riziko onemocnění jater.

3/ Zlepšuje funkci mozku

Bylo prokázáno, že Matcha zlepšuje pozornost, paměť a reakční dobu. Obsahuje také kofein a L-theanin, které mohou zlepšit několik aspektů funkce mozku.

4/ Může pomoci předcházet rakovině

Testováním a studií na zvířatech bylo zjištěno, že sloučeniny čaje Matcha mohou zabránit růstu rakovinných buněk.

5/ Podporuje zdravé srdce

Studie ukazují, že zelený čaj a Matcha mohou snížit několik rizikových faktorů srdečních chorob.

6/ Pomáhá zhubnout

Některé studie ukazují, že extrakt zeleného čaje pomáhá zvyšovat metabolismus a spalování tuků, což může napomáhat při hubnutí.

7/ Příprava čaje Matcha je velmi snadná

Existuje mnoho způsobů, jak připravit čaj Matcha, takže si můžete vybrat ten, který se vám nejvíce líbí. Můžete jej použít i do různých receptů.

 

Něco o společnosti ALTHAUS:

Zkušenosti jsou cenné. Odrážejí čas, oddanost a vášeň. ALTHAUS je mladá společnost, jejíž čajoví specialisté mají více než 60 let zkušeností. Na základě svých znalostí dlouhých tradic čajových kultur z celého světa vyvinuli němečtí, ruští a američtí odborníci současné čajové koncepty.

Ralf Janecki je mezinárodně uznávaný čajový degustátor, jehož láska a vášeň pro čaj jsou základem jeho úspěchu. Pečlivě vybírá čaje ALTHAUS, vytváří nové směsi a kultivuje intenzivní vztahy s preferovanými výrobci a obalovými společnostmi. Je podporován mezinárodním týmem, který se považuje za velvyslance moderní čajové kultury: mladý, otevřený a plný kosmopolitní atmosféry.

ALTHAUS kombinuje požadavky na nejvyšší kvalitu produktu s moderními výrobními metodami, starými čajovými tradicemi s překvapivě novými složeními čaje a atraktivním designem za neuvěřitelnou cenu.

Odborníci na čaj ALTHAUS kombinují své rozsáhlé znalosti o nejlepších čajových regionech se smyslnou odborností a kompetentním posouzením kvality produktu. Jejich skvělé chápání citlivého míchání je vyjádřeno v dokonale vyvážených a inovativních odrůdách čaje, které si lidé z celého světa užívají.

Naši odborníci hodnotí směsi ALTHAUS nejen podle pozemků a oblastí, kde čaj roste, ale také podle vůně, barvy, vzhledu a chuti čaje. Ochutnávka a testování všech složek, stejně jako míchání, je vysoce komplexní proces, který je intenzivně kontrolován.

ALTHAUS ví, že k čistému požitku čaje přispívá mnoho faktorů, a proto se při pravidelných návštěvách upřednostňovaných pěstitelských oblastí snažíme každé věnovat individuálně, což nám pomáhá navazovat prosperující vztahy s nejlepšími čajovými plantážemi na světě. Naši důvěryhodní partneři importují čaje, které jsme si pečlivě vybrali. Poté jsou všechny procesy rafinace prováděny v Německu pod naším přísným dohledem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.